Kontakta oss

Sjukanmälan

För att sjukanmäla en elev använder du sjuk- och frånvaroanmälan på Schoolsoft.

Sjuk- och frånvaroanmälan
(Logga in som vårdnadshavare med elevens användarnamn och vårdnadshavarens lösenord)

EXPEDITION

Helena Brynte
Skolassistent
08-606 73 90
helena.brynte@haninge.se

Kjell-Åke Ellström
Intendent
08-606 93 13
kjell-ake.ellstrom@haninge.se

Skolledning

Johanna Jozic
Rektor
08-606 73 91
SMS: 070-606 89 80
johanna.jozic@haninge.se

Anders Ekbäck
Biträdande rektor
08-606 81 35
anders.ekback@haninge.se

Ingrid Cohn Riddermark
Tf. biträdande rektor
08-606 50 51
ingrid.riddermark@haninge.se

ELEVHÄLSA

Kerstin Flognfelt
Skolsköterska
08-606 73 93
kerstin.flognfelt@haninge.se

Ilona Utter
Skolkurator
08-606 91 65
ilona.utter@haninge.se

Kontakt fritidshem

Fritidshem Fyren
(årskurs 1, FA)
070-606 37 83

Fritidshem Ubåten
(årskurs 2, FB)

070-606 27 11

Fritidshem Skeppet 
(årskurs 3, FC)

070-606 37 49

Kontakt ARBETSLAG F-3

Årskurs 1
070-606 37 83

Årskurs 2
070-606 27 11

Årskurs 3
070-606 37 49

Förskoleklass A
070-606 01 33

Förskoleklass B
073-053 04 33

Förskoleklass C
072-581 25 61

Kontakt ARBETSLAG 4-6

Årskurs 4
070-678 06 81

Årskurs 5
070-606 38 09

Årskurs 6
070-606 38 29

VAKTMÄSTARE & IT

Joakim Svensson
Vaktmästare/IT-Samordnare
08-606 73 95
joakim.svensson@haninge.se

Skolrestaurang

08-606 73 96

Kontakt för den här sidan: ribbybergsskolan@haninge.se

Senast uppdaterad: 19 december 2018